Strona Główna Dziennik elektroniczny
Maj 23 2019 08:50:04   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  

Przerwa na czytanie
10 maja 2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły i przedszkola  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Całą Polska czyta dzieciom”.
  Uczniowie na długiej przerwie czytali wybrane książki. Dzieciom przedszkolnym czytali uczniowie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Szymon Maziarz ( wielokrotny finalista Konkursu Pięknego Czytania) oraz Emilia Róg. Dla uczniowie klas młodszych zorganizowano kąciki czytelnicze w klasach lub na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas starszych czytali w wybranym przez siebie miejscu na terenie szkolnym. Ogólnie w przeprowadzonej akcji wzięło udział 63 przedszkolaków  i 208 uczniów klas I – III wraz z gimnazjalistami.

Zapraszamy
Wiosenne zmagania z zadaniami prozdrowotnymi
Uczniowie klasy III zrealizowali wiosenną rundę zadań ogólnopolskiego projektu Zdrowo jem, więcej wiem. W grupach opracowali gry planszowe promujące zdrowe potrawy i aktywny wypoczynek w czasie wolnym. Następnie testowali własne gry wspólnie z kolegami z innych klas, uatrakcyjniając przerwy międzylekcyjne. Zespołowo opracowali piramidę zdrowia, prezentując zasady zdrowego odżywiania wśród innych klas, wśród nauczycieli i dyrekcji.

Konkurs biblijny
Dnia 25 kwietnia w Sandomierzu odbył się finał XXII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięła w nim udział Kinga Pogoda - uczennica kl. IIIb oddziału gimnazjalnego, która została finalistką tegoż konkursu. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz-ordynariusz diecezji sandomierskiej, dziękując wszystkim za trud przygotowania i uczestnictwa. Opiekę nad uczennicą objęła p. Marta Ryniewicz.

Słowik Wiosny 2019
26 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu piosenki o tytuł „Słowika Wiosny 2019”. Organizatorem była szkoła przy współpracy z Nadleśnictwem Mielec pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Zgodnie z tradycją rozpoczęcie i zakończenie wyznaczył hejnał grany na rogu przez p. Grzegorza Gazdę. Pan Wójt Andrzej Głaz podkreślił wartość muzyki i przyrody w życiu człowieka, a szczególnie dziecka.
Komisja w składzie: Grzegorz Gazda i Marzena Surowiec z Nadleśnictwa Mielec ogłosili wyniki, przyznając nagrody:
Wiktorii Myjak – ZS w Maliniu
Agacie Pogoda – SP Borki Nizińskie
Milenie Łącz – kl. II ZS-P w Tuszowie Narodowym
Tymoteuszowi Drzymale - ZS-P w Tuszowie Narodowym

Wyróżnienia:
Oliwii Kukulskiej – SP Borki Nizińskie
Julii Krakowskiej – ZS w Jaślanach
Krystianowi Rzeźnikowi – ZS w Maliniu

Tytuł Słowika Wiosny zdobyła Milena Łącz z kl. Ib ZS-P w Tuszowie Narodowym
Nagroda Publiczności trafiła do rąk Joanny Klich z ZS w Jaślanach.
Pani sekretarz Renata Paterak w imieniu swoim i pana wójta podziękowała za organizację konkursu.
Organizatorzy dziękują sponsorom i uczestnikom, zapraszając do udziału w jubileuszowej XX edycji konkursu.

Spotkanie młodzieży z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu
24 kwietnia 2019 roku odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym spotkanie z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu na temat segregacji odpadów w naszej Gminie. Podczas spotkania uczniowie klas VII i VIII poszerzyli swoją wiedzę na temat rodzajów i ilości odpadów wytwarzanych przez ludzi, zasadach gospodarki odpadami. Spotkanie to uświadomiło również uczniom zagrożenia wynikające z nadmiernego zaśmiecania środowiska oraz potrzebę ograniczania ilości śmieci przez stosowanie opakowań wielokrotnego użytku.
Podziękowania od Jaśminy
Dziękuję Wszystkim!
Zdrowo jem, więcej wiem.
Klasa III realizuje  ogólnopolski program edukacyjny BOŚ pod hasłem Zdrowo jem, więcej wiem.
Celem programu jest promocja zdrowego odżywiania, aktywny wypoczynek, codzienne ćwiczenia gimnastyczne oraz ich wpływ na prawidłowy wzrost i rozwój młodego  organizmu. Uczniowie  w czasie wybranych  zajęć przyrodniczych, plastycznych oraz w-fiz   biorą udział w zabawach  edukacyjnych, ruchowych, konkursach. Wszystko po to, aby wypracować nawyki zdrowego odżywiania i systematycznej aktywności ruchowej.

Dzień kobiet
Miłym wydarzeniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kabaretowy program artystyczny. Na scenie mogliśmy podziwiać  taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców z klasy VIII i III gimnazjum. Były żarty o kobietach, o mężczyznach, ale najważniejsze: było wesoło i serdecznie. Humorystycznie o naszych wadach i zaletach. Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat wszystkim paniom! Panowie, bardzo dziękujemy za Waszą pomysłowość.
Najlepsze zdjęcie
Grupa uczniów wzięła udział w wojewódzkim konkursie online  pt. ,,Przyroda wokół nas" organizowanym przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: pracy plastycznej i zdjęcia przedstawiającego piękno otaczającej przyrody w najbliższym otoczeniu. Mamy powód do zadowolenia, ponieważ w konkursie I miejsce zajęła uczennica klasy Ia z naszej szkoły -Jaśmina Michałowska. Internauci oddali na zdjęcie Jaśminy aż 1104 głosy. Dziękujemy internautom, a uczennicy gratulujemy.


Zajęcia na zamku
05 marca uczniowie klasy II i III byli na wycieczce w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały zbrojownię , a następnie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. W niezwykle interesujący sposób poznały historię zamku poprzez aktywny udział w bajce pt. Lotta opowiada. Następnie w restauracji zamkowej poznały  dworskie maniery przy stole, między innymi zasady zachowania się   w restauracji w kontakcie z kelnerem, nakrywania do stołu, rolę serwetki i sztukę jej  składania. Zajęcia w zamku bardzo podobały się uczestnikom wycieczki, niezapomniane przeżycia.


Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym