Strona Główna Dziennik elektroniczny
Kwiecień 21 2019 10:14:27   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  

Podziękowania od Jaśminy
Dziękuję Wszystkim!
Zdrowo jem, więcej wiem.
Klasa III realizuje  ogólnopolski program edukacyjny BOŚ pod hasłem Zdrowo jem, więcej wiem.
Celem programu jest promocja zdrowego odżywiania, aktywny wypoczynek, codzienne ćwiczenia gimnastyczne oraz ich wpływ na prawidłowy wzrost i rozwój młodego  organizmu. Uczniowie  w czasie wybranych  zajęć przyrodniczych, plastycznych oraz w-fiz   biorą udział w zabawach  edukacyjnych, ruchowych, konkursach. Wszystko po to, aby wypracować nawyki zdrowego odżywiania i systematycznej aktywności ruchowej.

Dzień kobiet
Miłym wydarzeniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kabaretowy program artystyczny. Na scenie mogliśmy podziwiać  taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców z klasy VIII i III gimnazjum. Były żarty o kobietach, o mężczyznach, ale najważniejsze: było wesoło i serdecznie. Humorystycznie o naszych wadach i zaletach. Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat wszystkim paniom! Panowie, bardzo dziękujemy za Waszą pomysłowość.
Najlepsze zdjęcie
Grupa uczniów wzięła udział w wojewódzkim konkursie online  pt. ,,Przyroda wokół nas" organizowanym przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: pracy plastycznej i zdjęcia przedstawiającego piękno otaczającej przyrody w najbliższym otoczeniu. Mamy powód do zadowolenia, ponieważ w konkursie I miejsce zajęła uczennica klasy Ia z naszej szkoły -Jaśmina Michałowska. Internauci oddali na zdjęcie Jaśminy aż 1104 głosy. Dziękujemy internautom, a uczennicy gratulujemy.


Zajęcia na zamku
05 marca uczniowie klasy II i III byli na wycieczce w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały zbrojownię , a następnie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. W niezwykle interesujący sposób poznały historię zamku poprzez aktywny udział w bajce pt. Lotta opowiada. Następnie w restauracji zamkowej poznały  dworskie maniery przy stole, między innymi zasady zachowania się   w restauracji w kontakcie z kelnerem, nakrywania do stołu, rolę serwetki i sztukę jej  składania. Zajęcia w zamku bardzo podobały się uczestnikom wycieczki, niezapomniane przeżycia.


Rekrutacja
AktualnościPodajemy do wiadomości zasady rekrutacji w nowy rok szkolny. Wszystko można przeczytać w zarządzeniu dostępnym pod tym linkiem:
http://www.sptuszownarodowy.pl/www/download.php?action=subcat&id=1
Sukces w Lublinie
W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów oraz Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
W zmaganiach literackich i plastycznych wzięli udział uczniowie z Polski i z zagranicy.

W kategorii literackiej II miejsce zajął Michał Tyniec uczeń klasy II (opiekun Lucyna Maziarz), zaś wyróżnienie otrzymał Michał Duszkiewicz uczeń klasy VII (opiekun Małgorzata Tyniec).
W kategorii plastycznej wyróżniona została praca Olivii Harpula uczennicy klasy V (opiekun Danuta Ruła).

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Aforystyczny - ogólnopolski sukces!
Ogólnopolski sukces!


Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Katowicach oraz  Miejski Dom Kultury „Południe” ogłosiły Ogólnopolski Konkurs Aforystyczny „Mój patriotyzm, moja ojczyzna”. Zadaniem uczestników było stworzenie sentencji na temat szeroko pojętego patriotyzmu i wolności.
Na Konkurs Aforystyczny wpłynęło 90 prac uczniów z Polski i z zagranicy.  Prace cechowała autentyczność, która ubrana w niewiele słów pozwoliła jurorom, na wiele możliwości interpretacyjnych.
Komisja konkursowa doceniła prace uczniów naszej szkoły.

II miejsce zajął Michał Tyniec z klasy II (opiekun Lucyna Maziarz) za aforyzm „Wolność to polska bajka na dobranoc, którą czyta mama.”

III miejsce zajęła Anna Hyjek z klasy VII (opiekun Małgorzata Tyniec) za aforyzm „Patriotyzm to ojczyzna w sercu, a nie na języku.”

Gratulujemy nagrodzonym!


Konkurs Artystyczne drogi
Sukces w powiatowym konkursie „Artystyczne drogi do niepodległości”!

14 listopada w Domu Kultury SCK odbył się finał konkursu powiatowego Artystyczne drogi do niepodległości organizowanego przez Muzeum Regionalne SCK oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Rozgrywka została organizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W konkursie wzięli udział uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z Mielca oraz powiatu mieleckiego, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, historii sztuki oraz literatury.
Do etapu powiatowego przystąpiło 20 uczestników, wśród których znaleźli się dwaj uczniowie z naszej szkoły: Szymon Maziarz z klasy VIII oraz Michał Duszkiewicz z klasy VII.
Po zakończeniu dwuetapowych zmagań II miejsce w konkursie zajął Szymon Maziarz (opiekun Małgorzata Tyniec).
Serdecznie gratulujemy!


Aktywność ruchowa cały dzień
AktualnościZachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na naszą szkołę

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/387/szkola-podstawowa-w-tuszowie-narodowym-z-filia-w-grochowem
Turniej - Tenis Stołowy
Aktualności
Zaproszenie na Mikołajkowe Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 9 grudnia 2018 roku o godzinie 1400 w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym odbędą się Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany będzie  w następujących kategoriach wiekowych:
            
- kategoria do 12 lat chłopcy         
- kategoria 13 – 15 lat chłopcy      
- kategoria 16 – 18 lat chłopcy  
- kategoria powyżej 18 lat mężczyzn         
- kategoria kobiet         
                           
Organizatorzy turnieju:
Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” w Tuszowie Narodowym,
Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym ,
ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.

Uczestnictwo:
W turnieju mogą brać udział mieszkańcy Gminy Tuszów Narodowy.
Wszystkich zawodników obowiązuje zmienione obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

System rozgrywek 
Turniej zostanie  rozegrany systemem  „ do dwóch przegranych spotkań”, lub systemem „każdy z każdym”. Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS. W przypadku dużej liczby uczestników w poszczególnej kategorii wiekowej I runda rozegrana zostanie systemem pucharowym.

Nagrody i wyróżnienia
Zdobywcy  miejsc I – III otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym