Strona Główna Dziennik elektroniczny
Marzec 25 2019 08:44:51   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  

Dzień kobiet
Miłym wydarzeniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kabaretowy program artystyczny. Na scenie mogliśmy podziwiać  taniec „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców z klasy VIII i III gimnazjum. Były żarty o kobietach, o mężczyznach, ale najważniejsze: było wesoło i serdecznie. Humorystycznie o naszych wadach i zaletach. Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat wszystkim paniom! Panowie, bardzo dziękujemy za Waszą pomysłowość.
Najlepsze zdjęcie
Grupa uczniów wzięła udział w wojewódzkim konkursie online  pt. ,,Przyroda wokół nas" organizowanym przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: pracy plastycznej i zdjęcia przedstawiającego piękno otaczającej przyrody w najbliższym otoczeniu. Mamy powód do zadowolenia, ponieważ w konkursie I miejsce zajęła uczennica klasy Ia z naszej szkoły -Jaśmina Michałowska. Internauci oddali na zdjęcie Jaśminy aż 1104 głosy. Dziękujemy internautom, a uczennicy gratulujemy.


Zajęcia na zamku
05 marca uczniowie klasy II i III byli na wycieczce w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały zbrojownię , a następnie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. W niezwykle interesujący sposób poznały historię zamku poprzez aktywny udział w bajce pt. Lotta opowiada. Następnie w restauracji zamkowej poznały  dworskie maniery przy stole, między innymi zasady zachowania się   w restauracji w kontakcie z kelnerem, nakrywania do stołu, rolę serwetki i sztukę jej  składania. Zajęcia w zamku bardzo podobały się uczestnikom wycieczki, niezapomniane przeżycia.


Rekrutacja
AktualnościPodajemy do wiadomości zasady rekrutacji w nowy rok szkolny. Wszystko można przeczytać w zarządzeniu dostępnym pod tym linkiem:
http://www.sptuszownarodowy.pl/www/download.php?action=subcat&id=1
Sukces w Lublinie
W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów oraz Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
W zmaganiach literackich i plastycznych wzięli udział uczniowie z Polski i z zagranicy.

W kategorii literackiej II miejsce zajął Michał Tyniec uczeń klasy II (opiekun Lucyna Maziarz), zaś wyróżnienie otrzymał Michał Duszkiewicz uczeń klasy VII (opiekun Małgorzata Tyniec).
W kategorii plastycznej wyróżniona została praca Olivii Harpula uczennicy klasy V (opiekun Danuta Ruła).

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Aforystyczny - ogólnopolski sukces!
Ogólnopolski sukces!


Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Katowicach oraz  Miejski Dom Kultury „Południe” ogłosiły Ogólnopolski Konkurs Aforystyczny „Mój patriotyzm, moja ojczyzna”. Zadaniem uczestników było stworzenie sentencji na temat szeroko pojętego patriotyzmu i wolności.
Na Konkurs Aforystyczny wpłynęło 90 prac uczniów z Polski i z zagranicy.  Prace cechowała autentyczność, która ubrana w niewiele słów pozwoliła jurorom, na wiele możliwości interpretacyjnych.
Komisja konkursowa doceniła prace uczniów naszej szkoły.

II miejsce zajął Michał Tyniec z klasy II (opiekun Lucyna Maziarz) za aforyzm „Wolność to polska bajka na dobranoc, którą czyta mama.”

III miejsce zajęła Anna Hyjek z klasy VII (opiekun Małgorzata Tyniec) za aforyzm „Patriotyzm to ojczyzna w sercu, a nie na języku.”

Gratulujemy nagrodzonym!


Konkurs Artystyczne drogi
Sukces w powiatowym konkursie „Artystyczne drogi do niepodległości”!

14 listopada w Domu Kultury SCK odbył się finał konkursu powiatowego Artystyczne drogi do niepodległości organizowanego przez Muzeum Regionalne SCK oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Rozgrywka została organizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W konkursie wzięli udział uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z Mielca oraz powiatu mieleckiego, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, historii sztuki oraz literatury.
Do etapu powiatowego przystąpiło 20 uczestników, wśród których znaleźli się dwaj uczniowie z naszej szkoły: Szymon Maziarz z klasy VIII oraz Michał Duszkiewicz z klasy VII.
Po zakończeniu dwuetapowych zmagań II miejsce w konkursie zajął Szymon Maziarz (opiekun Małgorzata Tyniec).
Serdecznie gratulujemy!


Aktywność ruchowa cały dzień
AktualnościZachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na naszą szkołę

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/387/szkola-podstawowa-w-tuszowie-narodowym-z-filia-w-grochowem
Turniej - Tenis Stołowy
Aktualności
Zaproszenie na Mikołajkowe Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 9 grudnia 2018 roku o godzinie 1400 w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym odbędą się Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany będzie  w następujących kategoriach wiekowych:
            
- kategoria do 12 lat chłopcy         
- kategoria 13 – 15 lat chłopcy      
- kategoria 16 – 18 lat chłopcy  
- kategoria powyżej 18 lat mężczyzn         
- kategoria kobiet         
                           
Organizatorzy turnieju:
Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” w Tuszowie Narodowym,
Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym ,
ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.

Uczestnictwo:
W turnieju mogą brać udział mieszkańcy Gminy Tuszów Narodowy.
Wszystkich zawodników obowiązuje zmienione obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

System rozgrywek 
Turniej zostanie  rozegrany systemem  „ do dwóch przegranych spotkań”, lub systemem „każdy z każdym”. Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS. W przypadku dużej liczby uczestników w poszczególnej kategorii wiekowej I runda rozegrana zostanie systemem pucharowym.

Nagrody i wyróżnienia
Zdobywcy  miejsc I – III otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
9 listopada 2018 roku cała społeczność naszej szkoły brała udział w uroczystych obchodach 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas VII –VIII i III klas gimnazjum przygotowali krótką lekcję historii, przedstawiając montaż słowno -  muzyczny pt. Drogi do  „Niepodległości”. Następnym punktem programu było przyłączenie się  uczniów i pracowników szkoły do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wszyscy,  równo o godzinie 11.11, odśpiewali hymn Polski.  Po części oficjalnej odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

XVIII Dzień Papieski. 40 – ta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
Aktualności

14 pazdziernika  obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej racji dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym, pamiętając            o spuściźnie naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II, przedstawiła montaż  słowno – muzyczny w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym. Uczniowie, zgromadzonym wiernym, poprzez słowo wyrażone w wierszu i piosence przypomnieli nauczanie świętego Jana Pawła II na temat tajemnicy ojcostwa.

16 października nasza szkoła przeżywała swoje Święto związane z 40 rocznicą pontyfikatu, przypadającego w roku szczególnym, związanym z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym wyjątkowym dniu  cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św. Następnie poszczególne delegacje oddały cześć  św. Janowi Pawłowi II i złożyły kwiaty pod figurą Papieża. Ważnym punktem tych obchodów było posadzenie Dębu Niepodległości i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Tablica upamiętnia wydarzenia jubileuszowe z 2018 roku, przypominając o tych Tuszowiakach, którzy poświęcili swe życie w  walce o niepodległość. Młodzież zaprezentowała informacje biograficzne o legionistach z Tuszowa,  uczestniczących w wydarzeniach 1918 roku .                W dalszej części odbyła się uroczysta  akademia, pod kierunkiem Pani Marty Ryniewicz i Pani Lucyny Maziarz, poświęcona nauczaniu papieskiemu, w którym zostało podkreślone przesłanie św. Jana Pawła II na temat ojcostwa w  nawiązaniu do XVIII Dnia Papieskiego  i setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W tuszowskich obchodach wzięli udział, na czele z wójtem gminy Panem Andrzejem Głazem, radni Gminy Tuszów Narodowy oraz dyrektorzy szkół.

Na zakończenie podsumowano konkursy gminne poświęcone działalności Świętego Jana Pawła II.  Odbyło się wręczenie nagród  i wyróżnień  zwycięzcom Konkursu Literackiego oraz Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej „Totus Tuus”.14 pazdziernika  obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej racji dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym, pamiętając            o spuściźnie naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II, przedstawiła montaż  słowno – muzyczny w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym. Uczniowie, zgromadzonym wiernym, poprzez słowo wyrażone w wierszu i piosence przypomnieli nauczanie świętego Jana Pawła II na temat tajemnicy ojcostwa.

 

16 października nasza szkoła przeżywała swoje Święto związane z 40 rocznicą pontyfikatu, przypadającego w roku szczególnym, związanym z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym wyjątkowym dniu  cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św. Następnie poszczególne delegacje oddały cześć  św. Janowi Pawłowi II i złożyły kwiaty pod figurą Papieża. Ważnym punktem tych obchodów było posadzenie Dębu Niepodległości i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Tablica upamiętnia wydarzenia jubileuszowe z 2018 roku, przypominając o tych Tuszowiakach, którzy poświęcili swe życie w  walce o niepodległość. Młodzież zaprezentowała informacje biograficzne o legionistach z Tuszowa,  uczestniczących w wydarzeniach 1918 roku .                W dalszej części odbyła się uroczysta  akademia, pod kierunkiem Pani Marty Ryniewicz i Pani Lucyny Maziarz, poświęcona nauczaniu papieskiemu, w którym zostało podkreślone przesłanie św. Jana Pawła II na temat ojcostwa w  nawiązaniu do XVIII Dnia Papieskiego  i setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W tuszowskich obchodach wzięli udział, na czele z wójtem gminy Panem Andrzejem Głazem, radni Gminy Tuszów Narodowy oraz dyrektorzy szkół.

Na zakończenie podsumowano konkursy gminne poświęcone działalności Świętego Jana Pawła II.  Odbyło się wręczenie nagród  i wyróżnień  zwycięzcom Konkursu Literackiego oraz Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej „Totus Tuus”.
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym