Strona Główna Dziennik elektroniczny
Luty 18 2019 09:08:01   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Rozpoczęcie roku szkolnego
Aktualności
3 września 2018b roku w szkołach w Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.
W Tuszowie Narodowym tradycyjnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich związanych z tutejszą oświatą. Ks. Jan Łyko poprowadził tę duchową część święta. Z kolei uczestnicy zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak przywitała wszystkich przybyłych na rozpoczęcie roku szkolnego na czele z Renatą Paterak sekretarz gminy. Dyrektorka podkreśliła znaczenie edukacji w życiu człowieka, przypomniała symbolikę września w historii naszego kraju oraz obchodzony w tym roku jubileusz 100 – lecia niepodległości. Pani sekretarz zapoznała zebranych z uchwałą Rady Gminy w Tuszowie Narodowym powołującą do życia Zespół Szkolno – Przedszkolny, w skład którego wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa oraz oddziały gimnazjalne.
Młodzież w części artystycznej pożegnała wakacje, kończące się lato i radośnie powitała szkołę. Następnie wszyscy udali się do klas na spotkania z wychowawcami. 


Odjazdy autobusów szkolnych
Dojazdy i odjazdy dla uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego 
im. Gen. Władysława Sikorskiego 
w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem
w roku szkolnym 2018/2019

Przyjazdy autobusów od poniedziałku do  piątku

7:00 Dębiaki - Sarnów - Czajkowa - Józefów - Jaślany - Tuszów Narodowy
6:55 Grochowe (Chruściele), Grochowe II – Grochowe (Węglarka) – Grochowe (Antońka), Grochowe (Dęby) - Grochowe I (szkoła) - Tuszów Narodowy
7:00 Młodochów - Borki N. (kościół) - Borki N. (szkoła) - Babicha - Tuszów Mały - Malinie (Frankówka) - Malinie (szkoła) - Ławnica – Malinie I (ok.7.25 ) – Tuszów Narodowy

Odjazdy ze szkoły

Poniedziałek

12:20   Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II (Kl.0,I, II,III)                   
13:10   Tuszów N.Grochowe szkoła - las Ławnica,Malinie,Babicha,Borki N. Młodochów
  - Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II
14:00   Tuszów N. Grochowe szkoła - las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów
  - Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II
14:50   Tuszów Narodowy – Malinie I- Ławnica -Grochowe I, Grochowe II

Wtorek

12:20   Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II (Kl.0,I, II,III,)
13:10   Tuszów Narodowy – Malinie I- Ławnica -Grochowe I, Grochowe II (IV,V,VI)
13:10   Tuszów Mały, Babicha, Borki Nizińskie.
14:50   Tuszów N. Grochowe szkoła- las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów
  - Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II                                 

Środa

12:20   Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II (0,I,II,III,IV,V)
13:10   Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II
13:10   Tuszów Mały, Babicha, Borki Nizińskie.
14:50   Tuszów N. Grochowe szkoła - las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów
  - Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II                              

Czwartek
12:20 Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II (0,I,II,III,IV,V)
13:10 - Tuszów N. Grochowe szkoła - las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów
- Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II                            
14:00 - Tuszów N. Grochowe szkoła -las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów
- Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II                            

Piątek
12:20 Tuszów Narodowy – Malinie I-Grochowe I, Grochowe II
13:10 Tuszów N. Grochowe szkoła - las Ławnica Malinie Babicha Borki N. Młodochów     
       - Jaślany, Józefów- Czajkowa, Sarnów, Dębiaki, Grochowe II                            

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

     Informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych klas  III w Tuszowie Narodowym.

      Zajęcia w szkole rozpoczynają się 3 września 2018 roku. Uroczyste otwarcie roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele MBWW w Tuszowie Narodowym o godzinie 9.00. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas.

Rozpoczęcie roku przedszkolnego odbędzie się 3 września 2018 roku w godzinach 
6.00 – 16.00.

Podręczniki do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum uczniowie otrzymają 
w szkole. 


Dojazdy autobusów na 03.09.2018 r. 

8.00-  Młodochów,  Borki Nizińskie, Babicha, Tuszów Mały, Malinie (Frankówka),  Malinie (Skrzypek), Malinie szkoła,  Ławnica,  Grochowe ( krzyżówka ), Grochowe ( las).

8.10-Grochowe (Chruściele), Grochowe (Trześń),    Dębiaki,   Sarnów, Czajkowa- Piachy, Czajkowa (szkoła),  Pluty, Józefów, Jaślany (wieś).

8.25- (dla uczniów Szkoły Podstawowej) -Grochowe (Węglarka), Grochowe (Trześń), Grochowe II, Grochowe(szkoła).

Informacja

      Informuję Państwa, że zebranie organizacyjne Rodziców dzieci zapisanych do przedszkola odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 17.00 w budynku szkoły podstawowej w Tuszowie Narodowym. M. Wieczerzak


Podróże kształcą, czyli o wycieczce do Warszawy
       14 – 15 czerwca 2018 r. uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Warszawę. Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy PGE. Wizyta na nim była spełnieniem marzeń wielu. Z trybun podziwialiśmy ogrom obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie jechaliśmy metrem w pobliże Zamku Królewskiego skąd spacerkiem dotarliśmy do Placu Piłsudskiego, by zobaczyć Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 i Grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przed grobem. Później na Starówce podziwialiśmy zabytki Warszawy – Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syreny Warszawskiej, Barbakan, piękne kamieniczki. Ostatnim punktem pierwszego dnia był cmentarz Stare Powązki, na którym znajdują się groby zasłużonych pisarzy, artystów, muzyków, m.in. Niemena, Reymonta, Młynarskiego.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Manufaktury Cukierków. Pokrzepieni słodyczami ruszyliśmy do Wilanowa – perły polskiego Baroku, siedziby króla Jana III Sobieskiego. Później podziwialiśmy najładniejszy warszawski zespół parkowo – pałacowy w Łazienkach – Pałac na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Zwiedzanie stolicy zakończyliśmy w Pałacu Kultury i Nauki. Z trzydziestego piętra podziwialiśmy Warszawę z czterech stron.
Przygody i przeżycia wzbogaciły naszą wiedzę i doświadczenie, były lekcją i sprawdzianem samodzielności. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Rekrutacja
INFORMACJA
O REKRUTACJI ABSOLWENTÓW
DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
 
Przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej można sprawdzić do 6 lipca 2018 r. w sekretariacie szkoły.


Zakończenie roku szkolnego
       22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów szkoły podstawowej oraz klas drugich gimnazjalnych . po mszy świętej społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice udali się do szkolnej sali gimnastycznej. Głos zabierali pani Małgorzata Wieczerzak – dyrektor szkoły oraz  pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy. Wśród obecnych gości znaleźli się również pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy oraz pan Waldemar Maziarz – Przewodniczący Rady Gminy.
Pani Dyrektor wręczyła podziękowania osobom, które w minionym roku wspierały naszą szkołę swoją działalnością, między innymi panu Andrzejowi Głazowi i pani Renacie Paterak oraz rodzicom. Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce lub odnieśli sukcesy w dziedzinie sportu ot6rzymali nagrody i dyplomy, które wręczali p. Dyrektor i p. Wójt.
Następnie krótki program artystyczny przedstawili uczniowie klasy II b gimnazjum oraz uczniowie klasy piątej.Zakończenie roku klas III gimnazjum
       Uczniowie klas trzecich  zakończyli  edukację w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Tej ważnej uroczystości towarzyszyły słowa gratulacji pani dyrektor Małgorzaty Wieczerzak oraz Przewodniczącego Rady Gminy i Rady Rodziców  pana Waldemara Maziarza. Piękne podziękowania od młodzieży otrzymali wszyscy  nauczyciele i pracownicy szkoły. Młodzież klas III przygotowała piękną i wzruszającą część artystyczną pod kierownictwem pani Renaty Lasek.


SUKCES W WARSZAWIE!
       „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości” to konkurs zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski, którzy ze wsparciem opiekunów tworzyli prace pisemne, fotograficzne i multimedialne. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 122 pasjonatów historii z całego kraju w tym drużyna z naszej szkoły w składzie Michał Duszkiewicz, Julia Król, Justyna Krupa i Anita Rzeźnik wraz z opiekunem Małgorzatą Tyniec.
      Finał konkursu odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Pierwszego dnia pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac w Wilanowie, zaś drugiego dnia odbyły się prezentacje prac przed komisją konkursową. Finaliści mieli za zadanie zaprezentować swoją prace przed komisją, a następnie odpowiedzieć na pytania. Tuszowska drużyna podczas rozmowy z komisją wypadła znakomicie. To przyniosło czwórce uczniów z klasy VI trzecie miejsce w kraju w kategorii praca multimedialna.
      Podczas gali finałowej laureaci wraz z opiekunem otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Prezesa IPN dr Jarosława Szarka.Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Klasy III – oddziały gimnazjalne – 21.06.2018 r. godz. 16.00.

Dowozy: 15.15 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie, Grochowe (las, szkoła).
             15.15 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Jaślany.

Klasy 0 – VII oraz oddziały gimnazjalne klasy II – 22.06.2018 r. godz.9.00

Dowozy: 8.00 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie.
             8.00 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Józefów, Jaślany.
             8.15 – Grochowe II, Grochowe I.

Akcja Na rowerze do pracy i szkoły.
       13 czerwca w szkole  odbyła się akcja społeczna Na rowerze do pracy i szkoły. Akcja jest jednym z zadań projektu Przyroda źródłem integracji i aktywności społecznej  mieszkańców  realizowanego przez szkołę. Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy, którzy mieli możliwość, zrezygnowali w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły i przyjechali rowerem. Rowerzyści  promowali w ten sposób aktywność ruchową, dbałość o kondycję fizyczną  i ochronę powietrza, zmniejszając ilość zanieczyszczeń ze spalin samochodowych. Akcja zakończyła się sukcesem.  Średnio rowerów na placu szkolnym bywało 52, a w dniu akcji było aż  119 rowerów. (wzrost rowerzystów o 56%).  Aż 67 uczniów zrezygnowało w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły. Cieszymy się z wysokiej świadomości prozdrowotnej. Atrakcją akcji było losowanie nagrody-plecaka turystycznego Nike dla wszystkich uczestników .Szczęśliwcem został Jakub Mrozik z klasy 0. Gratulujemy!


Strona 2 z 29 < 1 2 3 4 5 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym