Strona Główna Dziennik elektroniczny
Kwiecień 21 2019 10:31:30   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Zakończenie roku szkolnego
       22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów szkoły podstawowej oraz klas drugich gimnazjalnych . po mszy świętej społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice udali się do szkolnej sali gimnastycznej. Głos zabierali pani Małgorzata Wieczerzak – dyrektor szkoły oraz  pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy. Wśród obecnych gości znaleźli się również pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy oraz pan Waldemar Maziarz – Przewodniczący Rady Gminy.
Pani Dyrektor wręczyła podziękowania osobom, które w minionym roku wspierały naszą szkołę swoją działalnością, między innymi panu Andrzejowi Głazowi i pani Renacie Paterak oraz rodzicom. Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce lub odnieśli sukcesy w dziedzinie sportu ot6rzymali nagrody i dyplomy, które wręczali p. Dyrektor i p. Wójt.
Następnie krótki program artystyczny przedstawili uczniowie klasy II b gimnazjum oraz uczniowie klasy piątej.Zakończenie roku klas III gimnazjum
       Uczniowie klas trzecich  zakończyli  edukację w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Tej ważnej uroczystości towarzyszyły słowa gratulacji pani dyrektor Małgorzaty Wieczerzak oraz Przewodniczącego Rady Gminy i Rady Rodziców  pana Waldemara Maziarza. Piękne podziękowania od młodzieży otrzymali wszyscy  nauczyciele i pracownicy szkoły. Młodzież klas III przygotowała piękną i wzruszającą część artystyczną pod kierownictwem pani Renaty Lasek.


SUKCES W WARSZAWIE!
       „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości” to konkurs zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski, którzy ze wsparciem opiekunów tworzyli prace pisemne, fotograficzne i multimedialne. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 122 pasjonatów historii z całego kraju w tym drużyna z naszej szkoły w składzie Michał Duszkiewicz, Julia Król, Justyna Krupa i Anita Rzeźnik wraz z opiekunem Małgorzatą Tyniec.
      Finał konkursu odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Pierwszego dnia pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac w Wilanowie, zaś drugiego dnia odbyły się prezentacje prac przed komisją konkursową. Finaliści mieli za zadanie zaprezentować swoją prace przed komisją, a następnie odpowiedzieć na pytania. Tuszowska drużyna podczas rozmowy z komisją wypadła znakomicie. To przyniosło czwórce uczniów z klasy VI trzecie miejsce w kraju w kategorii praca multimedialna.
      Podczas gali finałowej laureaci wraz z opiekunem otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Prezesa IPN dr Jarosława Szarka.Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Klasy III – oddziały gimnazjalne – 21.06.2018 r. godz. 16.00.

Dowozy: 15.15 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie, Grochowe (las, szkoła).
             15.15 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Jaślany.

Klasy 0 – VII oraz oddziały gimnazjalne klasy II – 22.06.2018 r. godz.9.00

Dowozy: 8.00 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie.
             8.00 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Józefów, Jaślany.
             8.15 – Grochowe II, Grochowe I.

Akcja Na rowerze do pracy i szkoły.
       13 czerwca w szkole  odbyła się akcja społeczna Na rowerze do pracy i szkoły. Akcja jest jednym z zadań projektu Przyroda źródłem integracji i aktywności społecznej  mieszkańców  realizowanego przez szkołę. Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy, którzy mieli możliwość, zrezygnowali w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły i przyjechali rowerem. Rowerzyści  promowali w ten sposób aktywność ruchową, dbałość o kondycję fizyczną  i ochronę powietrza, zmniejszając ilość zanieczyszczeń ze spalin samochodowych. Akcja zakończyła się sukcesem.  Średnio rowerów na placu szkolnym bywało 52, a w dniu akcji było aż  119 rowerów. (wzrost rowerzystów o 56%).  Aż 67 uczniów zrezygnowało w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły. Cieszymy się z wysokiej świadomości prozdrowotnej. Atrakcją akcji było losowanie nagrody-plecaka turystycznego Nike dla wszystkich uczestników .Szczęśliwcem został Jakub Mrozik z klasy 0. Gratulujemy!


Ogólnopolski Konkurs na Wiersz o Tadeuszu Kościuszce.
       ,,Mijają wieki i lata, a pamięć o wodzu nie ginie’’- pod takim hasłem w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rększowicach odbył się II Ogólnopolski Konkurs na Wiersz o Tadeuszu Kościuszce.
      Konkurs popularyzował tematykę patriotyczną, eksponował istotny dla polskiej poezji wątek patriotyczny, uwrażliwiał na słowo poetyckie, utrwalał poczucie dumy narodowej.
II miejsce w tym konkursie zajął wiersz autorstwa ucznia naszej szkoły Michała Duszkiewicza ucznia klasy VI. Opiekunem Michała jest Małgorzata TyniecOgólnopolskim Konkursie Literackim "Hubal"
        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział II Międzynarodowym IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Hubal".
Konkurs został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Biskupcu pod patronatem min. Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie.
      Prace oceniane były w III kategoriach:
szkoła podstawowa kl. I- III
szkoła podstawowa kl. IV - VI
szkoła podstawowa klasy VII i gimnazjum klasy II i III
      Na konkurs wpłynęło 438 prac z całej Polski i z zagranicy. 
W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej
III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Michał Tyniec z klasy I. Opiekunem Michała jest pani Lucyna Maziarz.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM
       Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13.06.2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu wręczono nagrody w  Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Kto czyta, nie błądzi”.  Wśród 8 laureatów są nasze uczennice: Karolina Górska i Paulina Patuszyńska ( klasa III b gimnazjum). Dziewczęta przygotowywała do konkursu  Grażyna Kusek.
Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wycieczka do Katowic
       W dniach 7-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział
w wycieczce do Katowic.
    Pierwszego dnia zwiedzili m.in. Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”
w Zabrzu, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Spodek.  
    Drugą dobę uczestnicy wyjazdu spędzili natomiast w „Energylandii” w Zatorze – największym Parku Rozrywki w Polsce. Miejsce to okazało się dla uczniów fenomenalną rozrywką, nie tylko pozwalającą zmierzyć się ze strachem, lecz także dostarczającą maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.


6.06.2018 r. Biegi uliczne
    Biegi uliczne z okazji 137 rocznicy urodzin gen. Wł. Sikorskiego

 Ze względu na deszczową aurę w dniu 18 maja 2018 roku, tegoroczne biegi odbyły się 6 czerwca 2018 roku w znakomitych warunkach pogodowych. W biegach brali udział uczniowie z wszystkich szkół z terenu Gminy Tuszów Narodowy.

Zawodnicy biegali w następujących kategoriach wiekowych:
- kl. IV dziewcząt i chłopców -  400 m,
- kl. V dziewcząt – 400 m,
-kl.  V chłopców – 600 m,
- kl. VI dz.- 600 m,
- kl. VI chł. – 800 m,
- kl. VII dz. – 600 m,
-kl.  VII chł. – 1000 m,
- kl. gimnazjalne II i III dz. – 800 m,
- kl. gimnazjalne II chł.- 1200 m,
- kl. gimnazjalne III chł. – 1200 m.

W klasyfikacji drużynowej poszczególne szkoły zajęły następujące miejsca:
    I miejsce – Zespół Szkół w Jaślanach,
    II miejsce – Zespół Szkół w Maliniu,
    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym,
    IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Czajkowej,
    V miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich.
 
W klasyfikacji drużynowej klas gimnazjalnych, poszczególne klasy zdobyły następujące miejsca:
     I miejsce – klasa II a,
    II miejsce – klasa III b,
    III miejsce – klasa II b,
    IV miejsce – klasa III c,
    V miejsce – klasa III a.
   

     Zawodnicy którzy zajęli miejsca od I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegach indywidualnych otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Szkoły które zajęły miejsca od I – III otrzymały puchary, wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe medale z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nagrody rzeczowe, puchary, medale i dyplomy zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowymi wręczone przez Wójta Gminy – pana Andrzeja Głaza, Sekretarz Gminy – panią Renatę Paterak oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego – panią Małgorzatę Wieczerzak.


Podsumowanie projektu matematycznego
       30 maja w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym  odbyła się Wiosenna Giełda Matematyczna. Jej celem było podsumowanie efektów  projektu matematycznego: ,,Bez matematyki w życiu codziennym ani rusz”,  realizowanego  dzięki  środkom fundacji mBanku,   przy  wsparciu finansowym Gminy Tuszów Narodowy oraz sponsorów.
      Dyrektor szkoły, Pani  Małgorzata Wieczerzak, witając uczniów na prezentacji, podkreśliła wiodące znaczenie praktycznych umiejętności matematycznych, które wykorzystujemy każdego dnia.  Uczniowie klas I-III po rocznej pracy z programem zaprezentowali  nabyte w czasie zajęć umiejętności.
      Pierwszaki popisały się  samodzielnym wykonaniem napoju na upalne dni, dokładnie odmierzając pojemności wody i soku. Klasa II wykonała przed publicznością szkolną wyśmienite ciasto na pizzę, ważąc i odmierzając pojemności składników. Klasa III zorganizowała  natomiast zespołowe zawody matematyczne pt. ,,Zaradni matematycy”, popisując się umiejętnościami  mierzenia długości, ważenia i obliczania czasu.


Strona 3 z 30 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym