Strona Główna Dziennik elektroniczny
Kwiecień 21 2019 10:18:01   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

11.12.2009r. KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ
Aktualności11 grudnia 2009r. uczniowie naszej szkoły jako laureaci eliminacji gminnych wzięli udział w międzygminnym Konkursie Poezji Religijnej. Ewa Patera i Karolina Patera zdobyły nagrody w kategorii poezji śpiewanej, a Klaudia Łącz nagrodę w kategorii recytacji.GALERIA

01-20.11.2009r. Program UNICEF „SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA”
AktualnościW związku z 20 rocznicą uchwalenia Konstytucji o Prawach Dziecka nasza szkoła znalazła się przyłączyła się do realizacji programu "Szkoła z Prawami Dziecka", który został stworzony z myślą o dzieciach i nauczycielach chcących dowiedzieć się więcej o prawach dziecka pod patronatem UNICEF. Otrzymaliśmy materiały dydaktyczne UNICEF, umożliwiające przeprowadzenie innowacyjnych i ciekawych lekcji, publikację o tym jak uczyć o prawach dziecka z gotowymi scenariuszami zajęć. W ramach programu zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem otrzymanych materiałów. Uczniowie klas II przygotowywali plakaty promujące tematykę praw dziecka. 20 listopada, w dniu którym UNICEF obchodził DZIEŃ PRAW DZIECKA odbyło się symboliczne wysłanie "balonów do nieba". Otrzymaliśmy patronat "20 lecie Konwencji o Prawach Dziecka" oraz certyfikat.
12.11.2009r. Koncert profilaktyczny – zwierzenia byłego narkomana
AktualnościUczniowie wysłuchali koncertu pt. "Broń się, nie trać wiary". Z takim przesłaniem do młodzieży przyjechał Piotr "Lupi" Lubertowicz, były narkoman, wokalista, gitarzysta i autor tekstów. Tworzył i koncertował z zespołami: Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Business, Chłopcy z Placu Broni i Dżem. Podczas spotkania z młodzieżą "Lupi" mówił wiele o skutkach nałogu, podkreślał, jak nałóg niszczy to, co dla niego najcenniejsze - rodzinę, pracę i wartości duchowe. Wiarygodność jego dzieł jest tym większa, że stanowią zapis osobistych przeżyć, tęsknot i marzeń. Bardzo szybko nawiązał kontakt z młodzieżą, a podczas spotkania na twarzach młodych ludzi można było zauważyć powagę i skupienie. Występy Piotra Lubertowicza to spójne dzieło traktujące o narkomani, alkoholizmie, przemocy, pościgu za pieniędzmi, stresie, samotności i niezaradności życiowej. Po koncercie nie obyło się bez bisów, wspólnego śpiewania i rozdawania autografów. Mamy nadzieję, że po wysłuchaniu historii Piotra każdy z młodych ludzi zastanowi się nad sensem i jakością swojego życia.

GALERIA

10.11.2009r. 91. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Aktualności10 listopada 2009 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb ( Dominik Łącz, Błażej Bernat, Katarzyna Pyrsak, Beata Zielińska, Kinga Pieróg, Michał Konefał, Kamil Marczewski), IIIa ( Agnieszka Klich, Ewa Paterak), IIa (Klaudia Łącz)


10.11.2009r. Ważna rocznica dla wszystkich Polaków
AktualnościUczniowie gimnazjum wzięli udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji ojczyzny przez proboszcza miejscowej parafii. Delegacje szkół i władz gminnych złożyły kwiaty przed figurą Ojca Świętego, a następnie przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Święto Niepodległości zostało uświetnione uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas IIIb, IIIa oraz IIa pod opieką p. Anety Piwnicy.
Gimnazjaliści w hołdzie Ojcu Świętemu
AktualnościW każdą pierwszą sobotę miesiąca młodzież gimnazjalna pod opieką p. Marty Ryniewicz przewodniczy czuwaniom poświęconym patronowi gimnazjum - Ojcu Świętemu, które odbywają się w Kościele Parafialnym w Tuszowie Narodowym w godzinach od 20:00 do 21:00. Następnie odprawiana jest Msza św., którą kończy uroczyste przejście pod pomnik Papieża, gdzie wspólnota parafialna modli się o beatyfikację Jana Pawła II. Czuwanie kończy się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
04.11.2009r. Teatrzyk profilaktyczny „ Profesor Metamorfoza”.
AktualnościUczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Przedstawienie było współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuszowie Narodowym. Spektakl poruszał problem przemocy i agresji. Bohaterką przedstawienia była Agnieszka - młoda dziewczyna, która straciła rodziców w wypadku samochodowym. Wskutek tego tragicznego wydarzenia, zbuntowała się, a jej receptą na rozpacz stało się aroganckie i agresywne zachowanie. Historia miała szczęśliwe zakończenie, ponieważ tytułowa bohaterka przestała być niegrzeczna wobec babci i postanowiła się uczyć, by poprawić swoje stopnie.

GALERIA

16.10.09r. Dzień Patrona
AktualnościUroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym kościele. Po jej zakończeniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem zaprezentowali krótki program artystyczny zadedykowany Janowi Pawłowi II. Następnie delegacje klas oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod figurą Ojca Świętego znajdującą się na terenie naszej szkoły. Uwieńczeniem uroczystości był montaż słowno- muzyczny pt. "Jan Paweł II - Papież Wolności" w wykonaniu uczniów gimnazjum przygotowanych przez p. Martę Ryniewicz.

GALERIA

14.10.2009r. Dzień Edukacji Narodowej
AktualnościUczniowie z Młodzieżowej Rady Gimnazjum pod kierunkiem p. Wioletty Zając przygotowali dla nauczycieli wspaniałą część artystyczną, w której scharakteryzowali zawód nauczyciela na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny. W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej podkreślili trudne warunki, w jakich żyli i pracowali nauczyciele podczas okupacji. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i podziękowała za ich pracę.

GALERIA

13.10.2009r. Program FENIKS
AktualnościW ramach uczestnictwa w Programie Feniks, dnia 13 października 10 uczniów z opiekunem uczestniczyło w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie wysłuchali wykładu dr hab. prof. Piotra Gronkowskiego na temat "Astronomia w pigułce od Układu Słonecznego do Galaktyk". Następnie pod opieką dr Wioletty Paśko w zespołach dwu osobowych wykonywali ćwiczenia z optyki na I pracowni fizycznej. Dokonywali szeregu pomiarów i obserwacji na podstawie, których opracowali sprawozdania i przesłali je do opiekuna pracowni. Teraz przed nimi następne zadanie, wykonane projektu naukowego na konkurs projektów.
07.10.2009r. Dzień Chłopaka w naszej szkole
AktualnościUczennice z Młodzieżowej Rady Gimnazjum w związku ze świętem męskiej części społeczności uczniowskiej przygotowały montaż "Pidżama Party", w którym przedstawiły cechy idealnego mężczyzny. Posługując się ironią, scharakteryzowały swoich kolegów, zwracając uwagę na ich zalety i wady. Dziewczęta ze wszystkich klas pamiętały o święcie kolegów i ofiarowały im drobne upominki, życząc sukcesów w nauce i życiu osobistym. Zabawnymi upominkami zostali obdarowani nauczyciele wychowania fizycznego, muzyki
i informatyki.
Strona 29 z 30 << < 26 27 28 29 30 >
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym