Strona Główna Dziennik elektroniczny
Maj 23 2019 09:33:40   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Gimnazjaliści w hołdzie Ojcu Świętemu
AktualnościW każdą pierwszą sobotę miesiąca młodzież gimnazjalna pod opieką p. Marty Ryniewicz przewodniczy czuwaniom poświęconym patronowi gimnazjum - Ojcu Świętemu, które odbywają się w Kościele Parafialnym w Tuszowie Narodowym w godzinach od 20:00 do 21:00. Następnie odprawiana jest Msza św., którą kończy uroczyste przejście pod pomnik Papieża, gdzie wspólnota parafialna modli się o beatyfikację Jana Pawła II. Czuwanie kończy się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
04.11.2009r. Teatrzyk profilaktyczny „ Profesor Metamorfoza”.
AktualnościUczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Przedstawienie było współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuszowie Narodowym. Spektakl poruszał problem przemocy i agresji. Bohaterką przedstawienia była Agnieszka - młoda dziewczyna, która straciła rodziców w wypadku samochodowym. Wskutek tego tragicznego wydarzenia, zbuntowała się, a jej receptą na rozpacz stało się aroganckie i agresywne zachowanie. Historia miała szczęśliwe zakończenie, ponieważ tytułowa bohaterka przestała być niegrzeczna wobec babci i postanowiła się uczyć, by poprawić swoje stopnie.

GALERIA

16.10.09r. Dzień Patrona
AktualnościUroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym kościele. Po jej zakończeniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem zaprezentowali krótki program artystyczny zadedykowany Janowi Pawłowi II. Następnie delegacje klas oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod figurą Ojca Świętego znajdującą się na terenie naszej szkoły. Uwieńczeniem uroczystości był montaż słowno- muzyczny pt. "Jan Paweł II - Papież Wolności" w wykonaniu uczniów gimnazjum przygotowanych przez p. Martę Ryniewicz.

GALERIA

14.10.2009r. Dzień Edukacji Narodowej
AktualnościUczniowie z Młodzieżowej Rady Gimnazjum pod kierunkiem p. Wioletty Zając przygotowali dla nauczycieli wspaniałą część artystyczną, w której scharakteryzowali zawód nauczyciela na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny. W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej podkreślili trudne warunki, w jakich żyli i pracowali nauczyciele podczas okupacji. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i podziękowała za ich pracę.

GALERIA

13.10.2009r. Program FENIKS
AktualnościW ramach uczestnictwa w Programie Feniks, dnia 13 października 10 uczniów z opiekunem uczestniczyło w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie wysłuchali wykładu dr hab. prof. Piotra Gronkowskiego na temat "Astronomia w pigułce od Układu Słonecznego do Galaktyk". Następnie pod opieką dr Wioletty Paśko w zespołach dwu osobowych wykonywali ćwiczenia z optyki na I pracowni fizycznej. Dokonywali szeregu pomiarów i obserwacji na podstawie, których opracowali sprawozdania i przesłali je do opiekuna pracowni. Teraz przed nimi następne zadanie, wykonane projektu naukowego na konkurs projektów.
07.10.2009r. Dzień Chłopaka w naszej szkole
AktualnościUczennice z Młodzieżowej Rady Gimnazjum w związku ze świętem męskiej części społeczności uczniowskiej przygotowały montaż "Pidżama Party", w którym przedstawiły cechy idealnego mężczyzny. Posługując się ironią, scharakteryzowały swoich kolegów, zwracając uwagę na ich zalety i wady. Dziewczęta ze wszystkich klas pamiętały o święcie kolegów i ofiarowały im drobne upominki, życząc sukcesów w nauce i życiu osobistym. Zabawnymi upominkami zostali obdarowani nauczyciele wychowania fizycznego, muzyki
i informatyki.
30.09.2009r. Udział w teatrzyku pt.”Balladyna”
AktualnościUczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu pt. "Balladyna" według utworu Juliusza Słowackiego zaprezentowanym przez aktorów z Teatru w Białymstoku. Spektakl pouczał jak należy zachowywać się w stosunku do dorosłych, jakich zasad należy przestrzegać w życiu, aby być pełnowartościowymi i użytecznymi społecznie ludźmi.
19.09.2009 r. „I co dalej gimnazjalisto?”
AktualnościDnia 19 września 2009 roku odbyły się warsztaty związane z realizacją projektu "I co dalej gimnazjalisto?". W czasie warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są ich słabe i mocne strony oraz w jaki sposób budować własną ścieżkę kształcenia. Uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się z psychologiem oraz doradcą zawodowym, a także odwiedzili Wyższą Szkołę Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. W ramach warsztatów mają być zorganizowane w szkołach akcje promujące zdobywanie wykształcenia oraz konkursy plastyczne zachęcające do dalszej edukacji.
09.09.2009r. Apel z okazji 20 rocznicy powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego
AktualnościUczniowie klasy II b przygotowali informacje na temat 20. rocznicy powstania pierwszego demokratycznego rządu po "obradach Okrągłego Stołu" pod kierownictwem Tadeusza Mazowieckiego. Młodzież przedstawiła fakty dotyczące tego wydarzenia przez radiolę.
01.09.2009r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
AktualnościUroczystość rozpoczęcia roku szkolnego tradycyjnie poprzedziła Msza św. w miejscowym kościele, a następnie zostały złożone kwiaty pod figurą Ojca Świętego. Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i przybyłych gości oraz przypomniała o ważnej rocznicy dla naszej szkoły - dziesięcioleciu utworzenia gimnazjum. Z okazji kolejnej - już 70 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Zofii Skwary i p. Barbary Ćwięki przy akompaniamencie p. Piotra Karasia zaprezentowali uroczystą akademię pt. "Był taki wrzesień".

GALERIA

Strona 30 z 30 << < 27 28 29 30
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym