Strona Główna Dziennik elektroniczny
Luty 18 2019 09:59:10   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Nasza uczennica na turnieju międzygminnym
      Z przyjemnością informujemy ,że uczennica klasy II Aleksandra Kasprzak  jako jedyna  reprezentowała naszą  szkołę ,a zarazem gminę  w Międzyszkolnym Turnieju Recytatorskim  Poezji  Dziecięcej im. Jana Brzechwy. Turniej  odbył się w SCKiB w Radomyślu Wielkim. Ola wystąpiła z wierszem pt.,, Na straganie", po mistrzowsku wcielając się w role warzyw-bohaterów utworu. Ola doskonale czuje się na scenie,  zawsze zachwycając publiczność niezwykłą barwą głosu.

Konkurs wiedzy o kulturze, historii i codzienności Nowej Zelandii.
      Zapraszany do udziału w konkursie wiedzy o kulturze, historii i codzienności Nowej Zelandii.

      Konkurs odbędzie się 5 czerwca w sali nr 28 o  godzinie 10.30, w dwóch kategoriach dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum. Zapisy i szczegóły regulaminu u pani Renaty  Lasek  w terminie do 24 maja 2018. Konkurs będzie przebiegał  w porozumieniu z ambasadą Nowej Zelandii w Polsce.

Przydatna literatura.

https://pl.wikivoyage.org/wiki/Nowa_Zelandia

https://poznajnieznane.pl/ciekawostki-2/ciekawostki-panstwa-3/nowa-zelandia-ciekawostki/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Zelandia

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-Zelandia-piekny-drogi-kraj-Tam-mieszkam-7538729.html

http://www.obiezyswiat.com/nowazelandia/kraj.htm

Święto Szkoły
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej.
        Lekkoatleci naszej szkoły zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego Ligi lekkoatletycznej.
       15 maja 2018 roku na stadionie Stali Mielec odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna składająca się z 15 zawodników (uczniów klas gimnazjalnych) zdobyła I miejsce i awansowała do Finału wojewódzkiego który odbędzie się 23 maja 2018 roku na Stadionie lekkoatletycznym CWKS Resovia w Rzeszowie. Gratulujemy sukcesu i życzymy dobrego wyniku w finale wojewódzkim.


Wiosenne ogródki pełne zdrowia
       Dzieci z oddziałów 0  i klas I-III założyły wiosenne ogródki  w  klasach.  Każdy chętny uczeń posiał lub zasadził ulubione warzywo, a następnie opiekował się nim, aby wyrosły piękne okazy. Wszystko po to, aby zachęcać wszystkich do spożywania dużej ilości świeżych  zielonych, a co najważniejsze zdrowych  nowalijek na wiosennych kanapkach. Zdrowych, bo spożywanych na surowo i pochodzących z własnej uprawy. Popatrzcie na efekty. Są wspaniałe okazy. Uprawa okazała się konkursem międzyklasowym ,w którym każda klasa zwyciężyła w  hodowli  innej roślinki. Klasa 0 a zwyciężyła za wyhodowanie pięknej cebulki, klasa 0 b- za najpiękniejsze okazy rzeżuchy. Pierwszaki zwyciężyły  za sadzonki ogórków. Klasa II uzyskała piękny szczypiorek z nasion, a klasa III zwyciężyła w hodowli najpiękniejszej sałaty. Gratulujemy wszystkim dbającym o zdrowie i ich sympatykom.

„ Młodzież Zapobiega Pożarom”
 Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:
 „ Młodzież Zapobiega Pożarom”

      28 kwietnia 2018 r. Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły reprezentacje gmin powiatu mieleckiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Uczennica klasy III b - Joanna Głaz zakwalifikowała się do finału, gdzie podczas eliminacji ustnych zdobyła wysokie IV miejsce.


Drużyna piłki nożnej naszej szkoły druga w powiecie mieleckim
      24 kwietnia 2018 roku odbyły się półfinały powiatowe w piłce nożnej chłopców. Drużyna  z naszej szkoły zdobyła I miejsce pokonując drużyny z Padwi Narodowej, Szkoły Podstawowej nr 6 w  Mielcu oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu.
W finale powiatowym, który odbył się w Wadowicach Górnych piłkarze naszej szkoły zdobyli drugie miejsce.

11.04.2018 r. Sukces lekkoatletów w biegach przełajowych.
       W dniu 11 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas gimnazjalnych zdobyli III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Biegi odbyły się na obiektach RKFiS
w Kolbuszowej. W biegach brało udział 8 drużyn z czterech powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego i ropczycko–sędziszowskiego.Słowik Wiosny 2018
       27 kwietnia w  Szkole Podstawowej  w Tuszowie Narodowym odbył się już po raz 18 Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej o tytuł Słowika Wiosny 2018. Impreza z każdym rokiem stawała się prestiżowym konkursem , który życzliwie wspierają sponsorzy. Obecnie szkoła szczyci się piękną tradycją ekologiczną związaną z Dniem Ziemi. Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, witając gości i przedstawiając motto tegorocznego festiwalu: "Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków." Patronat honorowy nad festiwalem objął  Wójt Gminy Tuszów Narodowy -pan Andrzej Głaz. W tym roku piosenki przyrodnicze zaśpiewało 23 wykonawców z klas 0-III szkół z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Jak co roku, mali artyści zachwycili publiczność i jury wysokim poziomem artystycznym, na tyle, że komisja wyjątkowo przyznała 2 tytuły Słowika Wiosny 2018 :Mai Nowak SP Malinie oraz Jakubowi Stali SP Tuszów Narodowy. Nagrody otrzymali :Milena Łącz kl.0 SP Tuszów Narodowy, duet :Wojciech Dydo i Oliwia Kukulska SP Borki Nizińskie, Alicja Klich SP Jaślany, Zuzanna Kielek SP Malinie. Wyróżnienia zdobyli: Joanna Głaz SP Jaślany, duet :Amelia Kluz i Karolina Demko SP Czajkowa, Joanna Klich SP Jaślany, Nikola Radka SP Tuszów Narodowy. Zwycięzcy festiwalu nagrody i wyróżnienia otrzymali z rąk gości honorowych: Wójta Gminy Mielec-  Józefa Piątka ,Nadleśniczego  Nadleśnictwa Mielec-Huberta Sobiczewskiego oraz Wójta Gminy Tuszów Narodowy - Andrzeja Głaza. Radosny wiosenny klimat imprezy dopełniły prezenty i poczęstunek  dla wszystkich  uczestników i  ich  opiekunów.  W nadziei  na organizację kolejnej edycji dyrektor szkoły oraz koordynator festiwalu Grażyna Zalewska -Vizauer, dziękując wszystkim za udział, zaprosiły do dalszej współpracy gości honorowych i nauczycieli, a uczestników do udziału za rok.

10.04.2018 r.
      10 kwietnia w naszym kraju obchodzono kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W Tuszowie Narodowym także wspomniano poległych w Katyniu 1940 roku oraz ofiary tragedii z 2010 roku.
      Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Z intencji Wójta Gminy – Pana Andrzeja Głaza modlono się o wszystkich zmarłych w tych tragicznych okolicznościach.
      Następnie, pod symboliczną Golgotą Wschodu znajdującą się na placu kościelnym, wszyscy zebrani złożyli hołd ofiarom.
      Wśród zgromadzonych znaleźli się duchowni, władze gminy, poczet sztandarowy Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym wraz z prezesem Stanisławem Ciejką, poczty sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z dyrekcją szkoły. Po wspólnej modlitwie uroczystość zakończono.

10.04.2018 r."MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
w Gminie Tuszów Narodowy


      10 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy (SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, ZS Jaślany, ZS Malinie, SP Tuszów Narodowy z filią w Grochowem z oddziałami gimnazjalnymi) oraz czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 31 uczestników. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół z Gminy Tuszów Narodowy. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała trzyosobowa komisja w składzie:
Przewodniczący – kpt. Andrzej Kukliński – Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu,
Sekretarz  – mł. kpt.w st.spocz. Kazimierz Nowak – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym,
Członek – Stanisław Pelic – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem.
Kpt. Andrzej Kukliński  zapoznał uczniów z regulaminem i sposobem punktacji przy obliczaniu wyników testów.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa -( szkoły podstawowe, kl. I-VI)
 I miejsce – Martyna Krępa – ZS Malinie,
 II miejsce –  Arleta Rokoszak - SP Borki Nizińskie,
 III miejsce – Dorota Pogoda – SP Borki Nizińskie.

II grupa wiekowa -( szkoły podstawowe kl.VII oraz klasy gimnazjalne)
I miejsce – Joanna Głaz – SP Tuszów Narodowy - kl.III gim.,
II miejsce –  Karolina Trela – SP Tuszów Narodowy - kl. II gim. ,
III miejsce – Weronika Leśniak – SP Czajkowa.

III grupa wiekowa -( ponadgimnazjalna)
I miejsce – Magdalena Trela– ZSE Mielec – OSP Malinie I,
I miejsce –  Grzegorz Niziołek – OSP Malinie I,
III miejsce – Grzegorz Ulrych - OSP Malinie I.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie którzy zajęli I i II miejsce.

      Na zakończenie turnieju Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy – Renata Paterak  pogratulowała zwycięzcom i życzyła sukcesów na szczeblu powiatowym. Następnie Sekretarz Gminy - Renata Paterak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym – Małgorzata Wieczerzak oraz kpt. Andrzej Kukliński  wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym w ramach środków z  funduszy Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku, a zwycięzcom - życzymy sukcesów na turnieju powiatowym który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2018 roku w Czerminie.

Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym