Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodane przez qqbbaaa
3 września 2018b roku w szkołach w Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.
W Tuszowie Narodowym tradycyjnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich związanych z tutejszą oświatą. Ks. Jan Łyko poprowadził tę duchową część święta. Z kolei uczestnicy zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak przywitała wszystkich przybyłych na rozpoczęcie roku szkolnego na czele z Renatą Paterak sekretarz gminy. Dyrektorka podkreśliła znaczenie edukacji w życiu człowieka, przypomniała symbolikę września w historii naszego kraju oraz obchodzony w tym roku jubileusz 100 – lecia niepodległości. Pani sekretarz zapoznała zebranych z uchwałą Rady Gminy w Tuszowie Narodowym powołującą do życia Zespół Szkolno – Przedszkolny, w skład którego wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa oraz oddziały gimnazjalne.
Młodzież w części artystycznej pożegnała wakacje, kończące się lato i radośnie powitała szkołę. Następnie wszyscy udali się do klas na spotkania z wychowawcami.